piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Efektywne sposoby na zmarszczki
Efektywne sposoby na zmarszczki

Efektywne sposoby na zmarszczki

Wiele osób z przerażeniem odkrywa zmiany na swojej skórze. Zmarszczki są pierwszymi poważnymi objawami starzenia się i niestety nie wynaleziono jeszcze magicznego sposobu na ich usuwanie. Można jednak załagodzić ten efekt i postarać się utrzymać skórę w dobrym i młodym stanie. W tym celu przedstawiamy kilka różnych sposobów.

Masaż twarzy

sposób na zmarszczki masaż twarzyZabieg ten jest bardzo prosty i przede wszystkim – tani. Wystarczy raz udać się do kosmetyczki i poprosić o masaż i bacznie obserwować. Następne możemy wykonać już samodzielnie. Jeżeli nie chcesz ponosić kosztów to bez problemu w Internecie znajdziesz filmiki instruktażowe. Warto pamiętać, że masaż taki wykonujemy delikatnie, aby nie naciągać skóry. Po kilku tygodniach codziennego masażu na pewno zauważysz efekty. Bez bólu, chemii i kosztów. Wymagane jest tylko regularne wykonywanie zabiegu. Przed czynnością warto użyć kremu, aby twarz była bardziej elastyczna. Dzięki temu masaż będzie łatwiejszy i przyjemniejszy. Masaże są nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim poprawiają krążenie krwi, która dostarcza do skóry wiele składników odżywczych i tlen. Pozwoli to uzyskać odświeżony i odprężony wygląd skóry a także przyspieszyć regenerację naskórka.

Maseczki ujędrniające

maseczki na zmarszczkiW telewizji często widzimy uśmiechnięte kobiety z ogórkami na oczach oraz dziwnym kolorem twarzy. W rzeczywistości jest to maseczka ujędrniająca, które jest najszybszym sposobem na odmłodzenie swojego wyglądu. Dobrze dobrana maseczka daje skórze wiele niezbędnych składników odżywczych i witamin, których próżno szukać w innych specyfikach. Do tego sposobu warto dołożyć kremy przeciwzmarszczkowe, które razem z maseczką tworzą skuteczną zaporę przeciw zmarszczkom. Maseczek nie można jednak stosować codziennie, więc należy się ograniczyć do 2-3 sesji tygodniowo. Specyfik nakładamy wyłącznie na oczyszczoną twarz niezbyt grubą warstwą. Kładziemy się wygodnie na kilkanaście minut poczym zmywamy maseczkę letnią wodą.

Kremy przeciwzmarszczkowe

kremy na zmarszczkiNajlepiej zacząć je używać już po trzydziestym roku życia, zanim zmarszczki na dobre się pojawią. Jest to dobry sposób na zabezpieczenie skóry przed starzeniem, lepszą cerę oraz skuteczniejszą walkę ze zmarszczkami, które pojawią się w przyszłości. Kremy działają wszechstronnie: odżywiają i regenerują skórę a także dostarczają wilgoci oraz nawilżają twarz. Częstotliwość stosowania zależna jest od skóry- raz lub dwa razy dziennie powinno być wystarczające. Kremy zawierają witamy niezbędne dla zdrowej i młodej skóry: A,C oraz E a także antyutleniacze, które mają zbawienny wpływ na cerę. Kremy do stosowania na dzień zawierają także filtry UVA.

Z takim zestawem, który zaczniesz wystarczająco szybko stosować nie musisz się martwić zmarszczkami. Pamiętaj, że 30 lat to taki graniczny moment, ponieważ od teraz twój organizm będzie produkować coraz mniej substancji odżywczych a skóra pogarsza swoją elastyczność.

 

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>