piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Jak dbać o siebie po 30? – wygraj ze zmarszczkami
Jak dbać o siebie po 30? – wygraj ze zmarszczkami

Jak dbać o siebie po 30? – wygraj ze zmarszczkami

Każda kobieta, która dobiega trzydziestki może dostrzec, że jej uroda jest w pełnym rozkwicie. Musi ona wówczas zachować jak najdłużej gładką cerę i sprężyste ciało. Ale jak tego dokonać, tak, aby nie zrazić się do tego już na samym początku?

Jeśli trzydziestolatka w porę zacznie interesować się w porę ogólnym wyglądem swojego ciała może zauważyć zmiany, które da się jeszcze cofnąć. Trzydziestolatka dostrzeże zapewne, że skóra jej ciała zaczęła się starzeć, ponieważ zmniejszyła się produkcja kolagenu, który z kolei odpowiedzialny jest za sprężystość skóry. Także gruczoły łojowe nie natłuszczają już skóry w taki sposób, gdy kobieta była nastolatką. Gdy kobieta przyjrzy się sobie dokładniej w lustrze może też zauważyć pierwsze małe zmarszczki. Kobieta nie powinna przejmować się tymi oznakami, bo trzydziestka to czas, w którym wygląda się najlepiej.

Aby jak najdłużej odłożyć w czasie proces starzenia się skóry twarzy i ciała należy używać kremów nawilżających, choć samo używanie różnych kremów może czasami mało pomóc, bo wszystko uzależnione jest od genów, jakie się posiada. Należy pamiętać też o tym, że nie należy od razu, gdy się zauważy zmarszczkę czy delikatną bruzdę używać kremów liftingujacych. O wiele lepsze w tym przypadku będą preparaty, które minimalizują zmarszczki mimiczne.

Wyszukiwane frazy:

  • jak dbac o siebie (17)

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>