piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Kurze łapki- zmarszczki w okolicach oczu
Kurze łapki- zmarszczki w okolicach oczu

Kurze łapki- zmarszczki w okolicach oczu

Kurze łapki na pewno są problemem wielu osób. Niestety, ale okolice oczu są jednym z najczęstszych miejsc występowania zmarszczek. Jest to spowodowane mimiką twarzy, czyli mrużeniem oczu i innych ruchów mimicznych. Jest to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry, więc niezbyt przyjemny moment dla wielu kobiet, ale także i mężczyzn, którzy coraz bardziej dbają o swój wygląd.

Zły czas

Wiele osób nie chce się pogodzić z nieuchronnym upływem czasu i stosuje wiele różnych metod, które zagwarantują im młodość i piękny wygląd. Niestety często takie metody są bardzo kosztowne i wymagające wolnego czasu, którego tak nam brakuje. Zmarszczki w późnym wieku są nieuniknione i żadne zabiegi chirurgiczne tego nie zmienią. Można jednak łatwymi domowymi sposobami zwiększyć elastyczność skóry, dzięki czemu zmarszczki nie będą tak widoczne.

Magia nawilżania

Po raz kolejny- woda, woda i jeszcze raz woda. Wiotczenie skóry, mniejsza elastyczność i inne elementy powodujące zmarszczki są spowodowane brakiem nawilżenia. Można wspierać się kremami nawilżającymi, ale warto i trzeba pić duże ilości wody. Nasz organizm zużywa ponad 2 litry wody dziennie, więc taką samą ilość trzeba mu dostarczyć. Warto pić wody mineralne, ale nie sodowe lub gazowane. Można także wspierać się ziołowymi herbatami zielonymi lub czerwonymi. Wypijając minimum 2,5 litra wody dziennie spowodujesz nawilżenie skóry oraz całego organizmu, poczujesz się lepiej i zdrowiej. Nie warto z tego rezygnować. Oczywiście dodatkowo stosuj kremy i maseczki nawilżające, które spotęgują ten efekt.

Naturalne owoce

Warto korzystać z tego co naturalne- wiele warzyw i owoców może pomóc dostarczyć skórze niezbędnych witamin oraz składników odżywczych. Zainteresuj się okolicznymi owocami, które pomogą w walce ze zmarszczkami.

– owoce papai - ekstrakt zawarty w tych owocach jest przydatnym enzymem rozkładającym białka. W medycynie jest stosowany od dawna, ale przydaje się także do odmłodzenia skóry. Papaję zmiksuj z dodatkiem mąki owsianej do konsystencji papki, która należy używać do codziennej pielęgnacji twarzy. Nałóż substancję na twarz i odpocznij 10 minut. Po tym czasie spłucz całość letnią wodą.

– jabłka - te owoce są popularne i tanie, ale przede wszystkim zdrowe. Owoc dokładnie umyj i obierz ze skórki a następnie zetrzyj na papkę na tarce. Gotowy produkt stosuj do okładów w okolicach oczu. Nałóż całość i trzymaj około 20 minut. Po tym czasie umyj twarz letnią wodą. Jest to świetny sposób na zdrowszy wygląd skóry, wygładzenie okolic oczu oraz zaaplikowanie cerze wielu witamin i minerałów.

– cytryna - ten kwaśny owoc charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym i złuszczającym, który jest bardzo przydatny podczas pielęgnacji okolic oczu. Duże ilości witaminy C są niezbędne skórze, która wymaga wieli witamin i substancji odżywczych. Zmieszaj sok z cytryny z oliwą z oliwek i taki okład stosuj w okolicach oczu. Efekty zobaczysz już po kilku tygodniach. Uważaj tylko, aby sok nie trafił do oczu. Używaj tego ostrożnie i dokładnie umyj twarz po zakończeniu.

Wyszukiwane frazy:

  • kurze apki (17)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>