piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Moda na sztuczność – pozbądź się zmarszczek
Moda na sztuczność – pozbądź się zmarszczek

Moda na sztuczność – pozbądź się zmarszczek

Zakupy to ciągle i nieodłączna walka o coś fajnego co można na siebie wrzucić. Kobiety w tych czasach chcą być piękne aż do granic, ale granic czego?

Obecnie nie jest już ważne tyle co masz na sobie, jakie stosujesz perfumy ale coraz częściej uznajemy za brzydkie to co naturalne. Przykład? Piersi.. obwisłe piersi to norma, tym bardziej jeśli są duże, a co dopiero mówiąc o karmieniu piersią, a w modzie są i duże i jędrne. Niestety „takie rzeczy tylko w Erze” a bardziej takie rzeczy tylko u chirurga plastycznego. Innym przykładem może być owłosienie ciała. Kobietom na samą myśl o tym zagadnieniu robi się niedobrze i kojarzą to z czymś obrzydliwym a jednak czy kiedykolwiek urodził się ktoś bez włosów na ciele? Może i tak, ale u nikogo nigdy nie wyrosły. Każdy po pewnym czasie jako bobas zaczyna mieć włoski na głowie a w okresie dojrzewania pojawiają się także w innych partiach ciała. Kobiety jednak usilnie próbują pozbyć się wszystkich włosów oprócz brwi, rzęs i tych rosnących na głowie.

Normalne też bywa, że jedna kobieta ma większe lub mniejsze usta, jednak około 10%-15% chciałaby powiększyć usta operacyjnie. Normalnym jest, że kobieta w pewnym wieku ma już siwe włosy i zmarszczki, jednak farbujemy włosy i wstrzykujemy botoks na zmarszczki.

Czy to nadal można nazwać kobiecą urodą czy już monstrum i efekt sztuczności?

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>