piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Największe błędy kosmetyczne, które możesz popełniać
Największe błędy kosmetyczne, które możesz popełniać

Największe błędy kosmetyczne, które możesz popełniać

Każda kobieta chce mieć piękną, młodą i zdrową skórę jak najdłużej. Zmarszczki są oznaką starzenia się, więc zrobisz wszystko, aby oddalić je w czasie. Często z tego powodu stosuje się różne, nieprzemyślane metody lub nadgorliwe czynności, które niestety mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Poniżej kilka błędów kosmetycznych, które możesz popełniać na swojej skórze.

Zbyt częste mycie twarzy

Podstawowa toaleta twarzy rano i wieczorem to wystarczająca pielęgnacja. Demakijaż to podstawa a twarzy przyda się oczyszczenie wodą i żelem, ale to naprawdę wystarczy. Wiele osób myje twarz kilkakrotnie w ciągu dnia. Mydłami, żelami oraz różnymi specyfikami do oczyszczenia skóry. Robią to nawet pomimo braku aktywności w ciągu dnia i pocenia. Częste mycie twarzy może mieć zły wpływ na cerę. Jest to spowodowane tym, że skóra zamiast nawilżona będzie przesuszona i skłonna do wyprysków oraz dalszego oddawania wody.

Złe stosowanie kremów przeciwsłonecznych

Ochrona skóry przed promieniami słonecznymi to najważniejsza rzecz. Skóra wystawiona na bezpośrednie działanie promieni UV wysusza się i niszczy, co sprzyja powstawaniu zmarszczek- szczególnie w okolicach oczu. Pamiętaj, że stosowanie samego podkładu z filtrem nie wystarczy, nie obejdzie się bez odpowiedniego kremu. Warto także zauważyć, że stosowanie różnych specyfików z różnym filtrem nie sumuje się. Filtr 10 stosowany jako podkład oraz filtr 15 w kremie nie ma nic wspólnego z ochroną 25.

Wieloletnie stosowanie tych samych produktów

Nasz organizm ciągle się zmienia i ma inne potrzeby. Wieloletnie stosowanie tego samego kremu przeciwzmarszczkowego może spowodować, że skóra się na niego uodporni lub wystąpią reakcje alergiczne. Warto co jakiś czas zmienić produkt na inny, aby wzmocnić efekt całej kuracji. Powinno się to robić nie tylko z kremami przeciwzmarszczkowymi, ale wszystkimi kosmetykami w ogóle. Zapobiegnie to nieprzyjemnym reakcjom alergicznym i osłabieniem efektów.

Stosowanie zbyt dużej ilości produktów w tym samym celu

Walka ze zmarszczkami to bitwa na całe życie. Wiele kobiet chce spotęgować efekty swoich kosmetyków i stosuje wiele różnych produktów w tym samym celu. Niestety mimo, że różne składniki mogą mieć działanie przeciwzmarszczkowe to w złych kombinacjach mogą zwalczać się nawzajem i hamować swoje efekty. Działanie takie ma połączenie AHA i retinolu, mimo, że oba składniki działają przeciwzmarszczkowo. Jeżeli zależy nam na najlepszym efekcie to warto kupić całą linię produktów jednego producenta lub poprosić o pomoc swojego dermatologa.

Stosowanie różnych metod w krótkim czasie

Często bywa tak, że jeżeli po tygodniu stosowania jakiejś metody lub kremu nie widać efektów to przerzucamy się na inny specyfik. Niestety na efekty trzeba czekać a częste zmiany tylko pogorszą naszą sytuację i zwiększają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>