piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Naturalne sposoby na zmarszczki
Naturalne sposoby na zmarszczki

Naturalne sposoby na zmarszczki

Kobiety szczególną uwagę przykładają jakości swojej cery. Warto jednak pamiętać, że także mężczyźni dbają o swoją urodę, chociaż bardziej w tajemnicy. Dobrym pomysłem jest wspólna troska o swoją skórę, dzięki temu oboje będziecie się wspierać, motywować i pilnować regularnego stosowania preparatów i ćwiczeń.

Bardzo ważne jest, żeby troskę o swoją skórę zacząć jak najwcześniej. O wiele łatwiej odsuwać w czasie zmarszczki niż korygować już istniejące zmiany. Poza znanymi już sposobami na zdrową cerę jak dieta, aktywność fizyczna oraz unikanie używek jest jeszcze kilka ciekawych metod na walkę ze zmarszczkami.

Joga twarzy

Jakkolwiek dziwnie to brzmi jest to prawdą. Szczególnie mężczyźni za jedyne ćwiczenia uznają te z ciężarami i ćwiczenie twarzy wydaje im się dziwne. Prawda jest taka, że to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawienie elastyczności i jędrności skóry twarzy. Ćwiczenia poprawiają krążenie krwi, która transportuje wiele substancji odżywczych. Joga twarzy to zestaw prostych ćwiczeń takich jak: nadymanie policzków, rozciąganie kącików ust, robienie dziubków ustami oraz szerokie otwieranie oczu. Wszystkie te ćwiczenia poprawiają elastyczność w pobliżu tego miejsca. Dodatkowo stosowanie regularnych masaży twarzy w połączeniu tymi ćwiczeniami daje fenomenalne efekty. Bez kosztów, bez wysiłku i zabiegów, jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma 5 minut wolnego podczas porannej toalety a chyba każdy tyle czasu znajdzie, prawda?

Bezpieczeństwo oczu przed promieniami słonecznymi

Jest to często ignorowana czynność. Podczas słonecznych wakacji zagranicą lub zimowych szaleństw w górach koniecznie trzeba nosić okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko chronią one siatkówkę oka, ale przede wszystkim sprawiają, że słońce nas nie oślepia i nie musimy się marszczyć. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak słońce wpływa na marszczenie się skóry oraz naszą mimikę twarzy. Mrużenie oczu ma bardzo duży wpływ na pojawianie się zmarszczek w ich okolicach. Proste rozwiązanie a daje tyle korzyści. Pamiętaj o tym podczas urlopu. Warto też wspomnieć, że prawidłowy dobór okularów dla osób niedowidzących także ma spory wpływ na zmarszczki. Złe okulary sprawią, że będziesz mrużyć oczy do czytania, korzystania z komputera lub oglądania telewizji. Warto regularnie odwiedzać okulistę w celu doboru odpowiednich szkieł korygujących.

Maseczki domowej roboty

Nie musisz korzystać wyłącznie z kupnych produktów. Jako maseczka przeciwzmarszczkowa świetnie spiszą się zmiażdżone banany z dodatkiem olejku migdałowego. Taką papkę stosujemy na całą twarz dwa razy w tygodniu po 40 minut na sesję. Po upływie tego czasu spłukujemy całość letnią wodą. To świetne rozwiązanie na odrobinę relaksu i odpoczynku. Twoja cera będzie ci wdzięczna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>