piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Ochrona przed starzeniem się skóry i zmarszczkami
Ochrona przed starzeniem się skóry i zmarszczkami

Ochrona przed starzeniem się skóry i zmarszczkami

Skóra starzeje się pod wpływem biegu lat i negatywnych skutków stresu środowiskowego- stresu oksydacyjnego. Ważną częścią pielęgnacji przeciwnarażeniowej są kosmetyki z filtrami UV.

Bowiem promienie UV powodują wytwarzanie się w skórze nadmiernej ilości reaktywnych form tlenu i stresu oksydacyjnego, który bardzo negatywnie wpływa na wszystkie warstwy skóry. Filtry UV blokują przedostawanie się promieni UV wgłąb tkanek i chronią przed uszkodzeniami białek strukturalnych skóry, utrzymujących jej właściwe napięcie i elastyczność i chronią także DNA komórek, co umożliwia im normalne i prawidłowe funkcjonowanie i podziały.

Niezbędne jest również odpowiednie nawilżanie skóry, stosując odpowiednie kremy dobrane do typu cery. Niezależnie od tego czy nasza cera jest sucha, mieszana, czy tłusta- każda wymaga stosowania kremów nawilżających. Skóra przesuszona starzeje się szybciej, powstają drobne, płytkie ale liczne zmarszczki. W skórze tłustej pojawiają się zmarszczki głębsze ale znacznie później. Poza ochroną przed skutkami działania promieni UV i odpowiednim nawilżeniem bardzo istotną rolę odgrywają witaminy i inne substancje aktywne, które stymulują procesy odnowy i regeneracji, są to przede wszystkim witaminy. Niezastąpiona w walce z już istniejącymi zmianami jest witamina A i jej pochodne. Witamina ta naturalnie powstaje w naszym organizmie z beta karotenu- który jest jej prekursorem i ma działanie przeciwutleniające, a więc istotne w walce ze stresem oksydacyjnym.

Witamina A stymuluje komórki skóry właściwej do; wytwarzania włókien kolagenu i elastyny, wpływających na odpowiednie napięcie i elastyczność skóry. Stymuluje także powstawanie nowych nazyń krwionośnych w tkance skórnej, poprawiając ukrwienie a co za tym idzie odżywienie komórek. Dzięki temu możliwa jest ich szybsza regeneracja i wzrost. Stosowanie kosmetyków z filtrami UV jest więc niezbędne aby hamować procesy starzenia, pamiętać należy także o odpowiednim nawilżeniu skóry.

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>