piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Sposoby na młody wygląd. Czego unikać?
Sposoby na młody wygląd. Czego unikać?

Sposoby na młody wygląd. Czego unikać?

Każda kobieta chce być wiecznie młoda, ale także mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd. Często bywa tak, że cały nasz wysiłek wkładamy w stosowanie popularnych metod oraz preparatów, które mają polepszyć wygląd naszej skóry, działać przeciwzmarszczkowo oraz sprawiać, że będziemy wyglądać po prostu młodziej. Warto jednak również zatroszczyć się, aby nasz tryb życia także był z tym zgodny i nie robić rzeczy, które niwelują efekty drogich kosmetyków.

Nie rób głupich min

Bez względu jak zabawnie to brzmi jest to prawda. Zmarszczki mimiczne są najpoważniejszym problemem, który wiąże się ze starzeniem się skóry. Zbytnia ekspresja, mrużenie oczu lub unoszenie brwi spowoduje, że w przyszłości w okolicach tych miejsca występować będą zmarszczki. Kontroluj swoją mimikę i stosuj codzienne masaże twarzy, które pomogą uspokoić skórę. Warto także zainteresować się ogólnymi ćwiczeniami twarzy lub jogą mięśni twarzy. Regularne ćwiczenia naprawdę dają niesamowite efekty. W Internecie bez problemu znajdziesz darmowe filmiki instruktażowe.

Nie stosuj peelingu częściej niż 2 razy w tygodniu

Regularne złuszczanie skóry jest konieczne dla zachowania jej młodego i zdrowego wyglądu. Usuwanie starego naskórka motywuje organizm do produkcji nowych komórek, dzięki czemu cera wygląda lepiej. Jednak co za dużo to nie zdrowo- zbyt częste peelingi mogą prowadzić do uszkodzeń skóry, ponieważ nie ma ona czasu na regenerację. Powoduje to pieczenie, zaczerwienienie i powstawanie wyprysków. Dwa razy w tygodniu do maksymalna częstotliwość tego typu zabiegów.

Nie śpij na brzuchu

Absurdalne? Nie prawda. Spanie na brzuchu sprawia, że całą noc twarz opiera się na poduszce. Dajmy jej odpocząć w nocy i przyjmijmy równie wygodną pozycję na plecach. Rano twarz będzie wypoczęta i zdrowsza. Warto także korzystać z naturalnych materiałów do poszewek i unikać sztucznych elementów pościeli. Satynowe lub bawełniane poszewki są o wiele delikatniejsze i przyjaźniejsze dla skóry.

Nie zapominaj o szyi i dekolcie

Wcieranie kremu w twarz szybko wchodzi w nawyk. Jednak wiele osób zapomina, aby przy okazji posmarować także okolice szyi i dekoltu. Szkoda, tym bardziej, że można to zrobić tymi samymi kremami i w tym samym czasie. Te miejsca są tak samo podatne na zmarszczki jak twarz i dodatkowo często eksponowane i widoczne. Nie zapominaj także o smarowaniu ich kremami przeciwsłonecznymi, aby uniknąć późniejszych problemów.

Pamiętaj, że skuteczna walka ze zmarszczkami to przede wszystkim zdrowy tryb życia. Kosmetyki i różne metody oczywiście pomagają, ale mają tylko wzmocnić naturalne efekty naszego organizmu. Jedz zdrowo, ruszaj się, nie eksponuj się nadmiernie na promienie słoneczne oraz nie przesadzaj z wizytami u kosmetyczki. Koniecznie pij duże ilości płynów, aby nawilżyć skórę.

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>