piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Blog / Zmarszczki mimiczne
Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne

Jak rozpoznać zmarszczki mimiczne? Jak odróżnić je od zwykłych zmarszczek? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

zmarszczki mimiczne prawdy i mity

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Codziennie nasze mięśnie twarzy wykonują setki tysięcy niekontrolowanych ruchów. Każdy grymas na twarzy, uśmiech czy jakakolwiek inna emocja ma wpływ na naszą mimikę. Niestety lub w nie których przypadkach „stety” nie jesteśmy w stanie panować nad wszystkimi mięśniami naszej twarzy. Przy każdym jednym ruchu mięśni twarzy powstają zmarszczki mimiczne. Najczęściej, zmarszczki mimiczne pojawiają się w okolicach oczu oraz ust.

 

Gdy nasza skóra staje się coraz starsza.

„Jestem normalną 25-latką i zauważyłam u siebie pierwsze oznaki zmarszczek mimicznych, zwłaszcza w okolicach czoła. Jestem załamana. Czy to normalne, że w takim wieku mam już zmarszczki?” – pyta nas nasza czytelniczka.

zmarszczki mimiczne odpowiedzOdpowiedź: Absolutnie nie jest to za wcześnie. Zmarszczki mimiczne najczęściej pojawiają się już przed trzydziestym rokiem życia. Zdarza się również, że już nastolatki zaczynają narzekać na pojawiające się na ich twarzach zmarszczki mimiczne. Załóżmy, że nasza czytelniczka jest krótkowidzem. Przypadłość ta sprawia, że kiedy staramy się cokolwiek przeczytać nie dość, że przybliżamy twarz do czytanego tekstu to dodatkowo mrużymy oczy. Jest to naturalna reakcja kiedy nasz mózg regulując dopływ światła do oka reguluje sobie ostrość widzenia. Nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować.

Musimy również pamiętać, że skóra na twarzy zaczyna starzeć się zaraz po ukończeniu 20 roku życia. Wynika to głównie z zanikających włókien kolagenowych co sprawia, że skóra jest mniej sprężysta czego wynikiem jest powstawanie zmarszczek mimicznych. Należy również nadmienić, że bardzo duże znaczenie na kondycje i wiek naszej skóry mają również hormony. Szczególnie poziom estrogenu ma znaczący wpływ na zawartość kolagenu w naszej skórze.

Jednak nie tylko hormony i kolagen mają wpływ na kondycje skóry. Pojawiają się tutaj także czynniki środowiskowe do których zaliczyć możemy między innymi częste opalanie czy to na słońcu czy też w solarium.

About Katarzyna

kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Właścicielka „Salonu kosmetycznego Beauty Art”. Temat pracy magisterskiej: Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - skład i badania, charakterystyka najskuteczniejszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>