piątek , 17 Sierpień 2018
Home / Zmarszczki zmarszczkom nierówne.
Zmarszczki zmarszczkom nierówne.

Zmarszczki zmarszczkom nierówne.

Wiele osób, przede wszystkim kobiet martwi się o przyszłość swojej skóry. Wiadomym jest, że zmarszczki to nic przyjemnego i oznaczają, że po prostu się starzejemy. Na wstępie warto wiedzieć, że proces ten możemy tylko przesunąć i opóźnić.

Typy zmarszczek

Wyróżniamy trzy podstawowe typy zmarszczek, które mają różne przyczyny.

- Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki te spowodowane są mimiką naszej twarzy. Nim więcej się marszczymy i denerwujemy tym głębsze ona są i bardziej widoczne. Jednak takie zmarszczki pojawiają się także z powodu śmiechu oraz innych grymasów twarzy. Najbardziej widoczne zmarszczki mimiczne to tak zwane śmieszki wokół oczu, kurze łapki w kącikach oczu oraz zmarszczki złości lub zdziwienia na czole.

- Zmarszczki grawitacyjne

Ten typ zmarszczek jest spowodowany naturalnym procesem starzenia się skóry i nie można go uniknąć. Generalnie spowodowane są przyciąganiem ziemskim, mniejszą elastycznością skóry oraz faktem, że po 30 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej składników odżywczych.

- Zmarszczki strukturalne

Zmarszczki strukturalne spowodowane są naszym trybem życia, nadmiernym opalaniem się, stosowaniem używek oraz czynnikami genetycznymi. Wiadomym jest, że niektóre osoby są bardziej podatne na zmarszczki niż inne. Dodatkowo palenie papierosów, alkohol oraz solaria także wpływają negatywnie na naszą skórę.

Dwa pierwsze typy mają podłoże mechaniczne i likwidacja już powstałych zmian jest trudna. Jednak do 30 roku życia skóra jest na tyle elastyczna, że po mimice twarzy nie powinny zostawać żadne bruzdy. Warto w tym wieku zatroszczyć się o prawidłową dietę i ćwiczenia fizyczne, które zapewnią lepszą strukturę skóry, jej trwałość i wysoką elastyczność. Po 30 roku życia zmarszczki mimiczne zaczynają być trwałe, ponieważ skóra traci elastyczność co prowadzi do tego, że bruzdy i załamania zostają widoczne. Zmarszczki najszybciej pojawiają się w miejscach, gdzie mimika twarzy jest wysoka, więc koło ust, oczu oraz na czole. Warto na tym etapie zacząć stosować różne preparaty i zabiegi.

Kremy przeciwzmarszczkowe i maseczki sprawią, że zapewnisz skórze niezbędnych witamin oraz składników odżywczych, które poprawią jej elastyczność i zdrowy wygląd. Warto powstrzymać się od używek takich jak alkohol i papierosy oraz stronić od nadmiernego opalania się i korzystania z solarium. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ zmarszczek w tym wieku bardzo trudno się pozbyć naturalnymi sposobami. Jeżeli przestrzegane były zasady zdrowego odżywiania oraz regularnie był uprawiany sport to zmarszczki nie powinny być przytłaczającym problemem. Bardzo dobrym sposobem są naturalne masaże twarzy, które poprawiają krążenie krwi oraz pomagają naciągnąć skórę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>